معرفی و دریافت فایل های پروتو بافر

پروتو بافر (Proto Buffer)

معماری های سرویس گرا شهرت خوبی در میان برنامه نویسان و توسعه دهندگان به عنوان یک روش واکشی داده ها کسب کرده اند. این سرویس ها از JSON برای ارتباط با HTTP استفاده می کنند. اگرچه JSON مزایای مختلفی مثل نحوه تبادل فرمت داده ها، قابل خواندن و فهم ساده و.. را دارد ولی دردسرهای خاص خودش را هم دارد. زمانیکه مرورگر و جاوااسکریپت مستقیما داده را مصرف نمیکنند -مخصوصا در زمان سرویس های داخلی- یک شکل ساختار یافته مثل Proto Buffer مربوط به گوگل میتواند جایگزین مناسب تری نسبت به JSON برای کد کردن داده ها باشد.برطبق آنچه که در اسناد ذکر شده است Proto Buffer یک روش کد کردن داده های ساختار یافته با یک فرمت کارآمد و قابل گسترش است.

Proto Buffer با زبان های مختلفی مثل Java, C, Go و … میتواند نوشته شود و همچنین بسیاری از زبان های جدیدی که در دوروبرتان میبینید با آن سازگارند. Ruby هم از این قضیه مستثنی نیست گرچه تفاوتهای مختصری بمنظور کد و دیکد کردن داده ها با استفاده از Proto Buffer دارد. این به این معنی است که یک مشخصه می تواند برای انتقال اطلاعات بین سیستم ها صرف نظر از زبان اجرای آنها مورد استفاده قرار گیرد.

به عنوان مثال هنگام نصب ruby-proto-buffer یک کتابخانه با نام ruby-protoc هم نصب میشود که قابلیت ترکیب با کتابخانه اصلی Proto Buffer را دارد و بطور خودکار فایل های طبقه بندی شده خامی را برای کد و دیکد کردن اطلاعات شما در اختیارتان قرار میدهد.

منبع: سایت توسعه دهندگان گوگل

البته ما پروتو بافرهای مورد نیاز برای ساخت ربات در آیگپ را بصورت دیکد شده و آمده برای شما قرار میدهیم و شما نیاز به هیچگونه عملیات روی این فایل ها ندارید و برای هر زبان برنامه نویسی میتوانید جداگانه دانلود نماییدلیست لینک های دانلود پروتو بافر برای زبان های مختلف


زبان برنامه نویسیلینک دانلود فایل
++Chttps://file.igap.net/proto/C++.zip
#Chttps://file.igap.net/proto/C#.zip
javahttps://file.igap.net/proto/java.zip
phphttps://file.igap.net/proto/php.zip
pythonhttps://file.igap.net/proto/python.zip
javascripthttps://file.igap.net/proto/javascript.zip


اگر زبان مورد نظر شما در جدول بالا نیست شما میتوانید فایل خام را از لینک زیر دانلود کنید. اما حتما این را در نظر داشته باشید که قبل از استفاده باید عمل decoding انجام شود.

زبان برنامه نویسیلینک دانلود فایل
فایل خامhttps://file.igap.net/proto/proto.zip